Газові котли. Де є газ - там є газовий котел!

Вибір газового котла.
Вибір газового котла для автономного опалення досить відповідальне завдання, від цього буде залежати мікроклімат в будинку, витрата газу, підігріта вода для побутового використання. Серед газових котлів можна виділити кілька основних виробників, особливо непогану репутацію заслужили українські й італійські виробники: Teplowest, Westen, Baxi…

Щоб зрозуміти, як влаштовані газові котли, і за якою ознакою їх можна вибирати, ми розглянемо їх споживчі характеристики:

Турбований або атмосферний.
Стандартна схема газового котла, до якої ми звикли, має на увазі, що у газового котла існує димохід до через який відбувається викид продуктів згорання, такий котел називається димохідний. Бездимохідний або турбований котел, не має димоходу, продукти згоряння викидаються назовні через маленьку трубу і отвір в стіні. Дим і відпрацьовані гази викидаються за допомогою турбіни, тому такі котли називають турбованими.
Висновок: якщо у вас є вже димар або при будівництві в проекті було закладено димохід, тоді потрібно купувати димохідний котел, якщо ж у вас немає димоходу, або ви живете в квартирі тоді для вас оптимальний вибір бездимоходний котел.

Одноконтурний або двоконтурний.
Одноконтурний котел увазі один контур нагріву води це контур нагріву води для радіаторів опалення. Двоконтурні котли мають другий контур нагріву води для гарячого водопостачання. Потрібно відзначити наступний момент, що газові котли з невеликою потужністю нагрівають невелику кількість води, наприклад котел з потужністю 7 кВт нагріває всього 3 літри на хвилину. Для нормального гарячого водопостачання необхідно близько 10 літрів на хвилину. З такою продуктивністю можна придбати котел десь потужністю близько 20 кВт і вище.
Висновок: якщо ви купуєте газовий котел невеликої потужності, то для гарячого водопостачання найкраще придбати окремо газову колонку. Якщо ви купуєте газовий котел потужністю 20 кВт і вище, то потужності котла буде вистачати для комфортного нагріву води.

З одним або двома теплообмінниками.
Двоконтурні котли діляться на котли з роздільним і бітермічним теплообмінником. Бітермічний теплообмінник нагріває воду для радіаторів опалення і для гарячого водопостачання. Даний тип теплообмінника чутливий до поганої воді, і якщо вода не відповідає нормам, він швидко забивається накипом і падає продуктивність нагрівання води. Має невеликий термін служби і схильність до прогоряння теплообмінника. Даний недолік лікується порошком проти накипу.
З роздільними теплообмінниками перший нагріває воду для радіаторів опалення, а другий нагріває воду для використання в санвузлах. Даний тип теплообмінника менш чутливий до поганої воді і має більш довгий термін служби.

Конденсаційні котли.
Конденсаційні котли це котли, які використовують максимальну кількість енергії виділяється при конденсації водяної пари газів, що відходять. Тобто відпрацьовані гази мають досить високу температуру, це і використовує конденсаційний котел, вода, яка надходить в котел спочатку підігрівається відпрацьованими газами і тільки потім нагрівається в пальнику газом. Спочатку такі котли коштують дорожче, але в процесі експлуатації дозволяють економити 15-17% витрати газу. Конденсаційні котли переважно використовувати для опалення теплою підлогою при низькотемпературному режимі 40 градусів вони видають максимальний ККД.