Компанія MagCap Engineering, яка знаходиться в Массачусетсі і співпрацює з Гордоном Уодлом створила теорію про виготовлення електроенергії завдяки живим деревам. Вони сподіваються на те, що через кілька років, нам, щоб підігріти собі їжу, доведеться просто протягнути свій провід до найближчого дерева. Розробники вважають, що в найближчому майбутньому дерева будуть весь час виготовляти для нас невелику кількість електроенергії. Все це буде накопичуватися в спеціальних акумуляторах, а пізніше використовуватися у міру потреби.
Основою даного винаходу є звичайний металевий прут, який Уодл встромив в дерево і занурив на певну глибину в грунт. Схема, яка фільтрує струм і підвищує напругу, яка в процесі виходить, цілком достатньо, щоб зарядити батарею. Зараз демонстраційний варіант такого винаходу може живити маленький світлодіод. Лагадінос думає, що будь-яка людина може провести такий досвід у себе вдома. Для цього просто потрібно застромити алюмінієвий стрижень через кору в стовбур живого дерева. Далі потрібно зробити мідну трубку і занурити її на 17 сантиметрів в грунт. Потім потрібно взяти вольтметр і переконатись, що між стрижнем, стовбуром і закопаною трубкою є потенціал. Цей потенціал буде незначним(0,8 — 1,2 В), але достатнім для того, щоб пристрій міг виконувати зарядку акумулятора. В зимку, коли у дерев немає листя, цей пристрій виробляє більше електроенергії. В даному випадку дерево містить в собі позитивні заряджені частинки які стікають в землю.
Пристрої які виготовляють електроенергію з дерев зовсім не шкідливі для самих дерев. Хоч у це слабо віриться, але незабаром всі дерева міст будуть обмотані проводами і будуть виготовляти електроенергію для наших домівок, або освітлювати вулиці та вивіски на дорогах.
Виготовлення електроенергії з дерев стало можливим завдяк винаходу інженерів. Завдяки цьому винаходу енергію дерев з такою напругою можна переробити в корисний і вигідний постійний струм. Компанія MagCap зробила дослід, який показав позитивний результат. За допомогою спеціального з’єднання конденсаторів схема заражається з 0,7 вольт при послідовному з’єднанні. Схема збільшує напругу до 2,1 вольта. Вже від такої напруги може дуже добре працювати світлодіод. Ще один спосіб роботи включає в себе фільтр-стабілізатор напруги. Він допомагає заряджати навіть маленьку нікель-кадмієві батарейку.
Вчені кажуть, що протягом року, вони вдосконалять свій винахід і збільшать значення напруги до 12-ти вольт при силі струму 1 ампер. Іншими словами, ми будемо отримувати з одного дерева по 12 ватт, що дозволить нам помістити на дерево невеликий але потіжній фонар.